Przeprowadzamy badania techniczne: 

 • badanie okresowe pojazdów do 3,5T 

 • badanie pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczepy 

 • badanie pojazdów zasilanych gazem 

 • badanie pojazdów sprowadzonych z zagranicy 

 • badanie motocykli i motorowerów 

 • badanie ciągników rolniczych

 • badanie powypadkowe 

 • badanie przyczep do 3,5 t dopuszczalnej masy całkowitej 

 • badania pojazdów przystosowanych do przewozu osób TAXI 

 • badania pojazdów z zabranym dowodem rejestracyjnym 

 • badania pojazdów przystosowanych do nauki jazdy "L" 

 • Sprawdzenie pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczep (HAK)


Jeżeli robisz u nas przegląd, przez cały rok dostajesz rabat 10% na zakup części samochodowych. Dzięki temu już podczas wymiany podstawowych części eksploatacyjnych jak klocki hamulcowe, olej, filtry, elementy zawieszenia jesteście Państwo w stanie zaoszczędzić nawet równowartość przeglądu!

 


Podczas badania technicznego, sprawdzenie amortyzatorów GRATIS !

Sprawdź w dowodzie rejestracyjnym, czy Twój pojazd ma ważne badanie.  

 

 

 

 

 

USŁUGI

Ustawianie zbieżności. Geometria kół.

GTI Geomaster jest komputerowym przyrządem do pomiaru geometrii kół i osi pojazdów samochodowych i przyczep do 3,5 t, posiadających obręcze w zakresie średnic od 12" do 20". GTI Geomaster umożliwia pomiary następujących parametrów:

- zbieżności połówkowej kół tylnych

- zbieżności całkowitej kół tylnych

- kątów pochylenia kół tylnych

- kątów wyprzedzenia osi sworzni zwrotnic

- kątów pochylenia osi sworzni zwrotnic

- katów pochylenia kół przednich

- kąta nierównoległości osi kół

- zbieżności połówkowej kół przednich

- zbieżności całkowitej kół przednich

- kąta odchylenia osi geometrycznej jazdy od osi symetrii

- różnicy kątów skrętu kół przy skręcie o 20°

- maksymalnych kątów skrętu kół


Sprawdzenie hamulców

Urządzenie rolkowe RHO-6 przeznaczone jest do pomiaru sił hamujących oraz oceny skuteczności hamulców postojowych i roboczych, ponadto umożliwia pomiar wahań sił hamowania, oporów toczenia oraz różnic % sił hamowania pojazdów o dmc. do 3,5t. W skład urządzenia wchodzą dwa zespoły napędowe zintegrowane z jednostka centralną, miernik nacisku na pedał hamulca oraz nakładka motocyklowa. Bębny urządzenia rolkowego pokryte są specjalną masą korundową, którą charakteryzuje duża wytrzymałość, doskonała przyczepność do opony, jak również ma ona na celu zabezpieczenie ogumienia przed uszkodzeniem mechanicznym.


Sprawdzenie amortyzatorów

Urządzenie TUZ-1 służy do sprawdzania skuteczności tłumienia amortyzatorów wbudowanych w koła oraz rzeczywistą masę całkowitą pojazdu. Program wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne, które gwarantują niesamowitą powtarzalność wyników pomiarów. Trwałość i najwyższą jakość zapewnia zastosowanie niezawodnej powłoki galwanicznej oraz osłon silikonowych. Tuz-1 składa się z dwóch zespołów wibracyjnych z tensometrycznym układem pomiarowym. Urządzenie działa w oparciu o analizę nacisku koła na podłoże. Wyniki pomiarów przedstawione są w (%) określających przyczepność koła do podłoża.


Sprawdzenie luzów w zawieszeniu

Urządzenie do wymuszania szarpnięć kołami jezdnymi pojazdów o dmc do 3,5t umożliwia wykrycie luzów i oceny stanu technicznego zawieszenia oraz układu kierowniczego pojazdów o nacisku do 2t na oś. Badanie zawieszenia pojazdu odbywa się po najeździe kołami na przesuwne płyty szarpaka. Płyty najazdowe przesuwają się poprzecznie lub skrętnie, umożliwiając jednocześnie obserwację sprawdzonych elementów zawieszenia (przegubów, sworzni i łożysk) oświetlonych silnym strumieniem światła lampy sterującej.


Ustawianie świateł

Przyrząd do kontroli ustawienia świateł (luxometr) reflektorów samochodowych. Umożliwia precyzyjne ustawienie świateł mijania
i świateł drogowych w samochodach. Przyrząd umożliwia wykonanie pomiaru światłości świateł oświetleniowych pojazdów wszelkich typów oraz pomaga przy ich ustawieniu. Wyposażony jest w głowicę z układem fotometrycznym, suwak, wózek z słupem prowadzącym oraz układ bazowania (pozycjonowania) przyrządu względem pojazdu. Cyfrowy miernik układu fotometrycznego dokonuje pomiaru natężenia światła (lub pomiaru światłości) świateł drogowych lub mijania.


Polecamy kompleksowe sprawdzenie stanu technicznego auta przed zakupem.

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 AB Serwis

 

Home  |  O nas  | SKP  |  Serwis  |  Części Kontakt